مشاور کنکور

مشاوره کنکور در واقع یعنی برنامه ریزی و مشاوره به همراه یک سری اطلاعات راجع به بودجه بندی، روش های تست زنی، حذفیات کنکور و … . حالا برای این که شما دانش آموزان بتوانید تجربه یک مشاور کنکور رایگان را داشته باشید، ما در این مقاله کمک می کنیم تا نکات بسیار خوب و مهمی را در امر مشاوره برای شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید.

مشاور کنکور

فنون مشاوره کنکور

آن چیزی که در مشاوره و برنامه ریزی کنکور بسیار مهم است نشان دادن راهی متناسب با شرایط و موقعیت شما خواهد بود. پس در این لحظه با ما همراه باشید تا گام به گام موفقیت در کنکور را برای شما آسان کنیم. نکاتی را که در ادامه برایتان جمع آوری کردیم را حتما در دفتری برای خود یادداشت نمایید.

عوامل حواس پرتی را از خود دور کنید.

اولین شرط برای مطالعه کنکور این است که یک محیط مناسب و آرام برای درس خواندن خود انتخاب کنید. اگر از نظر فیزیکی در مکان نامناسبی قرار دارید سعی کنید تمام محرک های محیطی و همچنین عوامل مزاحم را از خودتان دور نمایید و تمام تلاشتان را کنید تا این موانع رفع شود.

یکی از عواملی که در مشاوره کنکور تجربی داوطلبان معمولا به آن اشاره دارند مربوط به این موضوع است  که ما دچار حواس پرتی می شویم. تکنیکی که شما باید برای این کار اجرا کنید این است که تمام افکاری که به ذهن شما رسیده و مانع از مطالعه شما می شود را در برگه برای خود یادداشت کنید و در طول روز یک زمان خاصی را اختصاص دهید تا فقط به آن موضوعات فکر کنید.

جهت دریافت مشاور کنکور با مشاورین ایماض فرم زیر را پر کنید:


  منابع مختلفی را برای خود تهیه نکنید و لیست حذفیات را برای خود مشخص کنید.

  نکته حائز اهمیتی که ممکن است بسیاری از دانش آموزان از بی اطلاع باشند و همین مسئله هم باعث نا امیدی آن ها می شود، این است که تمامی منابع درسی کنکور سراسری و جزوه ها را برای خود تهیه می کنند تا به اصطلاح بر همه چیز مسلط شوند. غافل از این که این حجم از منابع درسی موجب اضطراب و ناامیدی در دانش آموزان می شود.

  توصیه بسیاری از مشاوران کنکور این است که منابع را به درستی برای خود تهیه کنید و بعد از آن به صورت دقیق و با توجه به تکنیک های تست زنی تلاش کنید تا از همین منابعی که در دست دارید به بهترین شکل ممکن بهره ببرید. در این صورت می توانید به اندازه کافی مهارت پیدا کنید و تسلط خود را روی دروس افزایش دهید.

  در ضمن زمانی که می خواهید شروع به مطالعه کنکور کنید و یک برنامه ریزی اصولی برای خود تنظیم کنید حتما ابتدا یک فهرستی از حذفبان کنکور را طبق آمار اعلامی تهیه کنید.

  نقاط قوت و ضعف خود را بیابید.

  اگر یک دانش اموز یا داوطلب کنکوری باشید و سال های گذشته هم موفق به پذیرش در هیچ یک از رشته های دانشگاهی نبوده اید، در این جا بهتر است مسیری را که یک بار رفته اید را مورد بررسی قرار دهید و ببینید در چه مواردی اشتباه رفته اید که سبب شده در درشته مورد نظر قبول نشوید. شاید یکی از این دلایل عدم استفاده از مشاور کنکور حرفه ای بوده است.

  از جمله مشکلاتی که بعضی از دانش آموزان و داوطلبان با آن مواجه هستند این است که در برخی از دروس دچار ضعف هستند. اما شما فقط به نقاط ضعف خود فکر نکنید و سعی کنید تا نقاط قوت خود را هم به همین شکل حفظ کنید و برای سال بعدی در کنکور از آن استفاده کنید.

  رفع اشکال کن.

  در برنامه ای که برای خود تنظیم می کنید بعد از این که نقاط ضعف و قوت خود را تشخیص دادید حالا نوبت به این می رسد که با هدف درست شروع به حرکت کنید. برای مثال درس هایی که در آن تسلط کافی ندارید، برایشان زمان بیشتری بگذارید تا به رفع اشکل آن ها بپردازید.

  تکنیک های تست زنی را یاد بگیرید.

  وقتی از تکنیک های تست زنی برای کنکور حرف می زنیم، منظور ما فقط خود جلسه کنکور نیست. در واقع یکی از رسالت های مشاوره کنکوری این است که تکنیک های همه ی دروس را با توجه به سطح و شرایط هر دانش آموز آموزش می دهد. در صورتی که در درسی ضعیف باشید پیشنهاد می کنیم که در برنامه ریزی کنکور از تست های راحت تر شروع کنید چرا که تست های سخت سبب کاهش انگیزه شما خواهد شد. اما درکل اگر می خواهید به دنبال مهارت در هر درسی باشید بهتر است روی تست های دشوار تمرکز بیشتری داشته باشید.

  مشاوره کنکوری

  زمان بندی صحیح در مشاوره کنکور

  ضرایب دروس کنکور با توجه به زیر گروه های مورد نظر تعیین می شود اما یادتان باشد که باید به تراز هم فکر کنید نه فقط به درصدهای دروس. پس لازم نیست تمام زمان مطالعه خود را مثلا برای درس زیست شناسی اختصاص دهید و بقیه درس ها را برای خود بی اهمیت جلوه دهید.

  فراموش نکنید که مهارت ها و تسلط شما روی هر یک از مباحث می تواند با ضریب هر کدام متفاوت باشد.

  دروس عمومی را بخوانید.

  قطعا یک مشاور کنکور حرفه ای می داند که دروس تخصصی تاثیر بسیار زیادی در رتبه و تراز نهایی شما خواهد داشت اما اگر از دروس عمومی غافل شوید حداقل 40 درصد از موفقیت و قبولی شما تحت تاثیر این موضوع قرار خواهد گرفت.

  برای این که شما بتوانید دروس عمومی را هم مانند دروس تخصصی مطالعه کنید بهتر است که در طول روز یک یا دو ساعت را به مطالعه این ها اختصاص دهید و روی هر یک از مباحث آن ها تسلط کافی داشته باشید تا بتوانید در نهایت ضریب مناسبی را به دست آورید.

  عمومی ها را به صورت مداوم بخوانید.

  یکی از نکات مهم در مشاوره کنکوری این است که در دروس عمومی حتما تداوم را اولین اصل در تسلط روی این دروس بدانید. درس عمومی را شما می توانید به عنوان یک زنگ تفریح در کنار سایر دروس تخصصی خود در طول روز داشته باشید.

  سرعت خود را تنظیم کنید.

  ضرب المثلی داریم که می گوید ره رو آن است که آهسته و پیوسته رود. شاید برای خیلی ها این ضرب المثل خیلی تکراری باشد که در مورد کنکور شنیده باشند. اما یکی از بهترین و درست ترین ضرب المثل هایی است که برای برنامه ریزی کنکور استفاده می شود. مسیر کنکور یک زمان یک ساله است و به همین دلیل شما باید با رعایت تناسب و تعادل در این مورد به هدفتان برسید.

  هیچ گاه کیفیت را فدای کمیت نکنید.

  در درجه اول سطح کیفیت مطالعه شما بسیار مهم است. همان قدر که لازم است روی دروس تسلط داشته باشید، باید حتما آن را خیلی خوب هم بخوانید تا به این تسلط دست یابید.

  برنامه هفتگی برای خود تنظیم کنید.

  برنامه ریزی کردن برای کنکور به اشکال مختلفی مانند روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه تنظیم می شود. اما یکی از متداول ترین برنامه ها، برنامه ریزی هفتگی است که بیتشر برای افرادی در آزمون های آزمایشی شرکت می کنند، ضروری تر است.

  از فنون مطالعه هر درس به خوبی آگاه باشید.

  مطالعه ی ردس به تنهایی نمی تواند به قبولی شما در کنکور سراسری کمک کند. از نکات مهم مشاوره کنکوری است که به شما می گوید باید به سریع ترین شکل ممکن و در بهترین حالت مطالعه کنید تا نتیجه ی بسیار عالی از آن بگیرید.

  با کمک مشاوره حرفه ای نتایج کارنامه های کنکوری را بررسی کنید.

  هر یک از دانش آموزان و داوطلبان ممکن است اهدف متقاوتی با یک دیگر در رابطه با کنکور داشته باشند و مایل باشند در رابطه با هدفشان از یک مشاور حرفه ای کمک بگیرند. مثلا اگر هدف یکی از داوطلبان قبولی در در رشته پزشکی باشد، در این صورت بهتر است با کمک مشاور کارنامه داوطلبانی را که در سال های قبل در این رشته قبول شده اند را به صورت دقیقمورد بررسی قرار دهند.

  به این نکته مهم هم توجه کنید که کارنامه مورد نظر در صورتی به شما کمک خواهد کرد که با توجه به هدف شما و منطبق با رشته و دانشگاه مورد نظر شما باشد.

  در ضمن نقش سهمیه ها را هم نباید در این مورد نادیده گرفت. اگر نتوانستید خودتان به تنهایی این کار را انجام دهید، حتما از یک مشاور کنکور کمک بگیرید.

  عملکرد خود را بررسی کنید.

  یکی از مهم ترین موضوعاتی که به شما کمک خواهد کرد که به نتیجه دلخواه خود در کنکور سراسری برسید این است که عملکرد خود را پس از هر آزمون آزمایشی بررسی نمایید. همچنین باید به تراز و رتبه خود هم به خوبی توجه نمایید.

  اگر در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید حتما به این موضوع هم توجه کنید که تراز شما در همین زمان تا حدود زیادی می تواند رتبه و عملکرد شما را در کنکور سراسری پیش بینی کند.

  فنون مختلف برنامه ریزی و مشاوره کنکور

  یکی از شکایت های دانش آموزان و داوطلبان کنکور در رابطه با برنامه ریزی هایی که دارند این موضوع است که نمی توانند در زمان مشخص شده آن چه که انتظار دارند پیش بیاید. در این صورت باید نحوه برنامه ریزی خود را به حجمی زمانی تغییر دهند. برنامه های حجمی زمانی به این صورت است که شما هم زمان و هم محتوا را با یک دیگر تنظیم می نمایید. به این معنا که مثلا برای درس زیست شناسی زمان یک ساعت را برای مطالعه نصف فصل اختصاص دهید.

  کنار گذاشتن کند خوانی.

  کند خوانی مزایای زیادی دارد اما معایبی را هم با خود به همراه دارد. گاهی همین کند خوانی می تواند شما را از بقیه داوطلبان عقب بیاندازد. به عنوان مثال شما نمی توانید به برنامه ریزی درسی ای که دارید دسترسی داشته باشید و همچنین با حجم زیاد درس و مطالعه نشده رو به رو خواهید شد.

  تند خوانی را متعادل کنید.

  وقتی مشاوران کنکور از معایب کند خوانی می گویند به این معنا نیست که شما باید از تمامی دروس به سرعت عبور کنید. البته برای بعضی دروس شاید لازم باشد شما نیم ساعت زمان خود را به یک صفحه اختصاص دهید. پس تند خوانی در همه جا هم مناسب نیست.

  مشاوره کنکور تلفنی و آنلاین

  در رابطه با استفاده از مشاوره تحصیلی تلفنی و انتخاب رشته کنکور هیچ گونه محدودیتی برای داشن آموزان و داوطلبان در نظر گرفته نشده و به همین دلیل شما در هر ساعت از شبانه روز می توانید با مشاور خود ارتباط برقرار کنید.

  سخن آخر

  ما در این مقاله برای شما از مشاوره کنکوری گفتیم که چگونه به کمک آن می توانید به مسیر موفقیت در کنکور سراسری برسید. در اینجا از 17 فن اصلی  در رابطه با تکنیک های کاربردی برای کنکور گفتیم که هر یک از آن ها می تواند چند قدم شما را به موفقیت نزدیک تر کند. پس اگر واقعا می خواهید یک رتبه و تراز خوب در کنکور سراسری کسب کنید و یک رشته ی بسیار عالی در دانشگاه قبول شوید، به شما پیشنهاد می کنیم تحت هیچ شرایطی خواندن این مقاله را از دست ندهید.

  جهت دریافت مشاور کنکور با مشاورین ایماض فرم زیر را پر کنید:


   نظرات

   0 نظر در مورد مشاور کنکور

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

   پشتیبانی